Nowy Partner w Kancelarii Chałas i Wspólnicy
Nowy Partner w Kancelarii Chałas i Wspólnicy

Nowy Partner w Kancelarii Chałas i Wspólnicy

Piotr Sitarski został nowym partnerem kancelarii Chałas i Wspólnicy, gdzie pokieruje zespołem Prawa korporacyjnego i Transakcji. Poprzez jego zatrudnienie, kancelaria stawia kolejny krok w swoim dynamicznym rozwoju oraz odpowiada na wzrastające zapotrzebowanie klientów na usługi transakcyjne.

W swojej ponad 15-letniej karierze zawodowej Piotr Sitarski prowadził wiele złożonych projektów, zarówno polskich, jak i transgranicznych (w tym m.in. w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Chinach i Skandynawii). Reprezentował zarówno sprzedających, jak i inwestorów. Jego praktyka skupiona jest na doradztwie korporacyjnym i strategicznym, przygotowaniu i negocjacjach różnego typu złożonych umów, oraz transakcjach M&A oraz Private Equity/Venture Capital. Był partnerem w czołowych międzynarodowych kancelariach prawniczych oraz zdobył wyróżnienia przez prestiżowe międzynarodowe rankingi prawników.
Dołączając do kancelarii Chałas i Wspólnicy z przyjemnością wykorzystam moje doświadczenie korporacyjne i transakcyjne w dalszym rozwoju tej renomowanej kancelarii prawnej. Na  stale rozwijającym się rynku usług prawniczych w Polsce będziemy wyróżniać się praktycznym i proaktywnym podejściem w realizacji przedsięwzięć klientów. Naszym atutem jest kompleksowy charakter usług świadczonych przez zespół biznesowo zorientowanych prawników, co pozwala na  zaangażowanie w najbardziej złożone i wymagające projekty  – powiedział Piotr Sitarski.
Kancelaria Chałas i Wspólnicy rozbudowała również swój pakiet usług o doradztwo finansowe oraz podatkowe i obecnie działa, jako Grupa CHWP. Działalność opiera się na 3 filarach CHWP Law, CHWP Tax & Finance Advisory oraz CHWP Accounting. Transformacja kancelarii jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku na kompleksową obsługę dużego biznesu.
Uważnie wsłuchujemy się w potrzeby naszych klientów. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom,  oferując kompleksową obsługę w obszarze prawa, podatków i finansów oraz księgowości. Zagraniczne koncerny, które stanowią trzon Klientów kancelarii, wolą powierzyć realizację skomplikowanych projektów oraz transakcji jednemu partnerowi - wyjaśnia Jarosław Chałas, Partner Zarządzający kancelarii Chałas i Wspólnicy.

O Grupie CHWP

Grupa CHWP opiera swoją działalność na 3 filarach: CHWP Law, CHWP Tax & Finance Advisory oraz CHWP Accounting. Kancelaria Chałas i Wspólnicy  wchodząca w skład Grupy koncentruje się na obsłudze dużego biznesu i specjalizuje się w obsłudze podmiotów gospodarczych. Chałas i Wspólnicy jest jedną z nielicznych polskich firm prawniczych w Polsce o globalnym zasięgu. Największym atutem CHWP Tax & Finance Advisory jest grono eksperckie specjalizujące się w różnych gałęziach prawa, ekonomii, finansów, rachunkowości przedsiębiorstw.  Na czele CHWP Tax & Finance Advisory stoi były wiceminister finansów dr hab., prof. nadzw. Konrad Raczkowski. Grupa CHWP posiada oddziały zagraniczne w Niemczech, Ukrainie oraz Kazachstanie.

Załączniki

Pobierz wszystkie

Od_lewej_Jaroslaw_Chałas_Piotr_Sitarski.JPG

grafika | 2,97 MB

Pobierz
Nowy partner w kancelarii Chałas i Wspólnicy_informacja prasowa.docx

docx | 34 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Nowy Partner w Kancelarii Chałas i Wspólnicy

Radca prawny Piotr Staroń dołączył w październiku 2018 r. do grona Partnerów kancelarii Chałas i Wspólnicy, gdzie pokieruje praktyką sporów sądowych i arbitrażowych. Jego wieloletnie doświadczenie wpłynie na umocnienie pozycji Kancelarii jako jednej z wiodących w zakresie rozwiązywania sporów.
Nowy Partner w Kancelarii Chałas i Wspólnicy

Rzecznik patentowy Maciej Priebe został nowym Partnerem kancelarii Chałas i Wspólnicy, gdzie pokieruje zespołem Prawa własności przemysłowej. Poprzez jego zatrudnienie, kancelaria odpowiada na wciąż wzrastające zapotrzebowanie klientów w zakresie prawa własności przemysłowej.
Jacht na Mazurach w ujęciu podatkowym

Spotkania biznesowe na jachcie w leasingu, wynajem jachtu na rzecz przedsiębiorców w celach promocyjnych oraz na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, a także prywatne wykorzystywanie łodzi przez zarząd i udziałowców spółki, zdaniem Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej, nie pozbawiają podatnika prawa do odliczenia w pełnej wysokości podatku VAT.
Monitoring praw własności przemysłowej – niezbędne narzędzie prawne i marketingowe

Zmiany przepisów ustawy Prawo własności przemysłowej spowodowały, że od dnia 16 kwietnia 2016 r. w Polsce przed Urzędem Patentowym RP obowiązuje tzw. system sprzeciwowy w miejsce dotychczasowego systemu badawczego. W praktyce oznacza to, że Urząd nie weryfikuje nowych zgłoszeń znaków towarowych pod kątem ich podobieństwa do wcześniej chronionych praw. W konsekwencji, możliwe są sytuacje, w których Urząd udzieli ochrony na znak towarowy podobny lub nawet identyczny ze znakiem chronionym wcześniej na rzecz innego podmiotu. Oczywiście sytuacja taka jest niezwykle niekorzystna i niebezpieczna z punktu widzenia uprawnionych do wcześniejszych znaków towarowych.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.