Nowy Partner w Kancelarii Chałas i Wspólnicy
Nowy Partner w Kancelarii Chałas i Wspólnicy

Nowy Partner w Kancelarii Chałas i Wspólnicy

Opublikowany

Rzecznik patentowy Maciej Priebe został nowym Partnerem kancelarii Chałas i Wspólnicy, gdzie pokieruje zespołem Prawa własności przemysłowej. Poprzez jego zatrudnienie, kancelaria odpowiada na wciąż wzrastające zapotrzebowanie klientów w zakresie prawa własności przemysłowej.

Maciej Priebe posiada wiedzę i wieloletnie doświadczenie z zakresu prawa własności intelektualnej, ze szczególnym uwzględnieniem praw własności przemysłowej. Jego praktyka skupiona jest na  doradztwie w zakresie uzyskiwania i zarządzania prawami do znaków towarowych, wzorów przemysłowych, wzorów użytkowych oraz patentów. Doradza w zakresie opracowywania strategii biznesowych i podatkowych z uwzględnieniem praw własności przemysłowej. Ekspert w zakresie wycen wartości praw własności przemysłowej dla celów transakcyjnych, dowodowych oraz informacyjnych. Jest zawodowym pełnomocnikiem przed Urzędem Patentowym RP oraz Urzędem Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej w Alicante. Autor wielu publikacji dotyczących prawa własności przemysłowej oraz prelegent na licznych szkoleniach i konferencjach, w tym temacie.
Rosnąca lawinowo ilość chronionych znaków towarowych oraz innych praw IP, powoduje w konsekwencji rosnącą ilość kolizji, naruszeń oraz sporów. Kluczowym dla dalszego intensywnego rozwoju kancelarii będzie zagwarantowanie naszym Klientom profesjonalnej i efektywnej obsługi prawnej w obszarze praw IP w Polsce, Unii Europejskiej jak i innych krajach świata. Bogate doświadczenia kancelarii w obsłudze Klientów dalece wykraczającej poza Unię Europejską, pozwalają mi patrzeć z dużym optymizmem w przyszłość - powiedział Maciej Priebe.
Jesteśmy przekonani, że Pan Maciej Priebe jako osoba z bogatym doświadczeniem, wzmocni w sposób znaczący kompetencje zespołu Prawa własności przemysłowej - podkreślił Jarosław Chałas, Partner Zarządzający kancelarii Chałas i Wspólnicy.

O Grupie CHWP

Grupa CHWP opiera swoją działalność na 3 filarach: CHWP Law, CHWP Tax & Finance Advisory oraz CHWP Accounting. Kancelaria Chałas i Wspólnicy  wchodząca w skład Grupy koncentruje się na obsłudze dużego biznesu i specjalizuje się w obsłudze podmiotów gospodarczych. Chałas i Wspólnicy jest jedną z nielicznych polskich firm prawniczych w Polsce o globalnym zasięgu. Największym atutem CHWP Tax & Finance Advisory jest grono eksperckie specjalizujące się w różnych gałęziach prawa, ekonomii, finansów, rachunkowości przedsiębiorstw.  Na czele CHWP Tax & Finance Advisory stoi były wiceminister finansów dr hab., prof. nadzw. Konrad Raczkowski. Grupa CHWP posiada oddziały zagraniczne w Niemczech, Ukrainie oraz Kazachstanie.

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

AAA (1).jpg

grafika | 1,61 MB

Pobierz
Nowy partner w kancelarii Chałas i Wspólnicy Maciej Priebe_informacja prasowa 09.2018.docx

docx | 32,5 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Nowy Partner w Kancelarii Chałas i Wspólnicy

temu

Piotr Sitarski został nowym partnerem kancelarii Chałas i Wspólnicy, gdzie pokieruje zespołem Prawa korporacyjnego i Transakcji. Poprzez jego zatrudnienie, kancelaria stawia kolejny krok w swoim dynamicznym rozwoju oraz odpowiada na wzrastające zapotrzebowanie klientów na usługi transakcyjne.
Jacht na Mazurach w ujęciu podatkowym

temu

Spotkania biznesowe na jachcie w leasingu, wynajem jachtu na rzecz przedsiębiorców w celach promocyjnych oraz na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, a także prywatne wykorzystywanie łodzi przez zarząd i udziałowców spółki, zdaniem Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej, nie pozbawiają podatnika prawa do odliczenia w pełnej wysokości podatku VAT.
Monitoring praw własności przemysłowej – niezbędne narzędzie prawne i marketingowe

temu

Zmiany przepisów ustawy Prawo własności przemysłowej spowodowały, że od dnia 16 kwietnia 2016 r. w Polsce przed Urzędem Patentowym RP obowiązuje tzw. system sprzeciwowy w miejsce dotychczasowego systemu badawczego. W praktyce oznacza to, że Urząd nie weryfikuje nowych zgłoszeń znaków towarowych pod kątem ich podobieństwa do wcześniej chronionych praw. W konsekwencji, możliwe są sytuacje, w których Urząd udzieli ochrony na znak towarowy podobny lub nawet identyczny ze znakiem chronionym wcześniej na rzecz innego podmiotu. Oczywiście sytuacja taka jest niezwykle niekorzystna i niebezpieczna z punktu widzenia uprawnionych do wcześniejszych znaków towarowych.
Podsłuchy w podatkach mogą nie pomóc fiskusowi

temu

Naczelny Sąd Administracyjny w kwietniu 2018r. postanowieniem I FSK 1860/17 przedstawił do rozpoznania składowi siedmiu sędziów zagadnienie wykorzystywania przez organy skarbowe materiałów z podsłuchów rozmów w prowadzonych postępowaniach podatkowych. Temat ten budzi pow
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.