Nowy Partner w Kancelarii Chałas i Wspólnicy

Nowy Partner w Kancelarii Chałas i Wspólnicy

Radca prawny Piotr Staroń dołączył w październiku 2018 r. do grona Partnerów kancelarii Chałas i Wspólnicy, gdzie pokieruje praktyką sporów sądowych i arbitrażowych. Jego wieloletnie doświadczenie wpłynie na umocnienie pozycji Kancelarii jako jednej z wiodących w zakresie rozwiązywania sporów.

W swojej karierze reprezentował klientów w sporach krajowych i międzynarodowych w tym między innymi z zakresu umów o ochronie i popieraniu inwestycji, sporach budowlanych, w tym FIDIC, sporach z zakresu prawa nieruchomości, prawa bankowego, prawa spółek, prawa telekomunikacyjnego, ochrony konkurencji, oraz sporach dotyczące transakcji M&A, z zakresu upadłości i restrukturyzacji, odpowiedzialności za niezasadne wypowiedzenie umowy kredytu komercyjnego, w postępowaniach przed UKE oraz UOKiK i KNF.
Jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Przetłumaczył i wydał książkę brytyjskiego adwokata Iaina Morleya pt. ”Adwokat diabła. Krótki traktat o tym jak być naprawdę dobrym w sądzie”, która dotyczy kompetencji występowania przed sądem.
Dołączając do kancelarii Chałas i Wspólnicy stawiam sobie za cel umocnienie pozycji kancelarii jako jednego z liderów w zakresie sporów gospodarczych. Tym co nas wyróżnia, jest szybkość reakcji na potrzeby Klienta, rozumienie prawniczych i nieprawniczych aspektów sprawy, innowacyjne podejścia do strategii, dyscyplina i determinacja w szukaniu rozwiązania problemu Klienta – powiedział Piotr Staroń
Jesteśmy bardzo zadowoleni z dołączenia kolejnego Partnera – Mecenasa Piotra Staronia. Osoba z tak bogatym doświadczeniem i praktyką zawodową, idealnie wpisuje się w profil eksperta naszej kancelarii  - powiedział Jarosław Chałas, Partner Zarządzający kancelarii Chałas i Wspólnicy.

Grupa CHWP opiera swoją działalność na 3 filarach: CHWP Law, CHWP Tax& Finance Advisory oraz CHWP Accounting. Kancelaria Chałas i Wspólnicy  wchodząca w skład Grupy koncentruje się na obsłudze dużego biznesu i specjalizuje się w obsłudze podmiotów gospodarczych. Chałas i Wspólnicy jest jedną z nielicznych polskich firm prawniczych w Polsce o globalnym zasięgu. Największym atutem CHWP Tax& Finance Advisory jest grono eksperckie specjalizujące się w różnych gałęziach prawa, ekonomii, finansów, rachunkowości przedsiębiorstw.  Na czele CHWP Tax& Finance Advisory stoi były wiceminister finansów dr hab., prof. nadzw. Konrad Raczkowski. Grupa CHWP posiada oddziały zagraniczne w Niemczech, Ukrainie oraz Kazachstanie.

Załączniki

Pobierz wszystkie

Nowy partner w kancelarii Chałas i Wspólnicy Piotr_Staron.docx

docx | 35,2 KB

Pobierz
DSC_4672.png

grafika | 650 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Nowy Partner w Kancelarii Chałas i Wspólnicy

Rzecznik patentowy Maciej Priebe został nowym Partnerem kancelarii Chałas i Wspólnicy, gdzie pokieruje zespołem Prawa własności przemysłowej. Poprzez jego zatrudnienie, kancelaria odpowiada na wciąż wzrastające zapotrzebowanie klientów w zakresie prawa własności przemysłowej.
Nowy Partner w Kancelarii Chałas i Wspólnicy

Piotr Sitarski został nowym partnerem kancelarii Chałas i Wspólnicy, gdzie pokieruje zespołem Prawa korporacyjnego i Transakcji. Poprzez jego zatrudnienie, kancelaria stawia kolejny krok w swoim dynamicznym rozwoju oraz odpowiada na wzrastające zapotrzebowanie klientów na usługi transakcyjne.
Jacht na Mazurach w ujęciu podatkowym

Spotkania biznesowe na jachcie w leasingu, wynajem jachtu na rzecz przedsiębiorców w celach promocyjnych oraz na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, a także prywatne wykorzystywanie łodzi przez zarząd i udziałowców spółki, zdaniem Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej, nie pozbawiają podatnika prawa do odliczenia w pełnej wysokości podatku VAT.
Monitoring praw własności przemysłowej – niezbędne narzędzie prawne i marketingowe

Zmiany przepisów ustawy Prawo własności przemysłowej spowodowały, że od dnia 16 kwietnia 2016 r. w Polsce przed Urzędem Patentowym RP obowiązuje tzw. system sprzeciwowy w miejsce dotychczasowego systemu badawczego. W praktyce oznacza to, że Urząd nie weryfikuje nowych zgłoszeń znaków towarowych pod kątem ich podobieństwa do wcześniej chronionych praw. W konsekwencji, możliwe są sytuacje, w których Urząd udzieli ochrony na znak towarowy podobny lub nawet identyczny ze znakiem chronionym wcześniej na rzecz innego podmiotu. Oczywiście sytuacja taka jest niezwykle niekorzystna i niebezpieczna z punktu widzenia uprawnionych do wcześniejszych znaków towarowych.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.